Celipe Kimdir?


Celipe, Celil ve İpek’in 8 sene önce başlayan birlikteliklerinden doğan bir isim. Evlenmeden önce başlayan seyahat tutkumuz, evlendikten sonra doruk noktasına ulaştı. Çiftler birbirini en iyi tatilde tanırlarmış ya, çok doğru! Sanırım birbirimize ne kadar uyumlu olduğumuzu çıktığımız tatillerde keşfedip beş buçuk ayda küt diye evlendik :)  İkimiz de serbest çalıştığımızdan, fırsat bulduğumuz her an yurtiçi-yurtdışı tatil planları yaptık bugüne dek.

Turlara katılmak bize hiçbir zaman sıcak gelmedi. Zamanında tur rehberliği de yaptığımızdan, turların nasıl işlediğini iyi biliyoruz. Biz, bulunduğumuz yerin içimize işleme kısmını sevdik hep. “Oralı” olmayı sevdik. Yürüyerek gezmeyi; mümkünse her köşeyi keşfetmeyi;  saat sınırı ve bizi bekleyen bir program olmadan manzaranın tadını çıkartmayı sevdik. Gittiğimiz her şehrin göbeğinde kalmanın, şehrin dışında kalmaktan ne kadar farklı olduğunu hep bildik ve hep ona göre yerler seçtik.“Peki ama tüm bunları yapabilmek, çok pahalı olmaz mı? Turlar ucuza geliyor” cümlelerini duyar gibiyim; zira eş-dost-akraba hep bu cümleleri kurdu bize. Ben de sırlarımı bir bir anlattım onlara. Bir çok seyahat blogger yazarının ve okuyucusunun bildiği gibi bu işin sırrı öncelikle erken rezervasyon yapmak, promosyonları takip etmek ve yorumları çok iyi okumak.
Yaptığımız gezilerin fotoğraflarını sosyal medya hesaplarımıza yüklerken doğdu Celipe. Her sefer “Şurdayız, burdayız” yazmak yerine “Celipe şurada” yazıverdi elim :) Sonra o Celipe, 2015 Mart’ta daha Montenegro’yu görmeden (bu hikaye bambaşka bir dersin konusu) Montenegro’ya yerleşmeye karar verdi ve macera başladı...Hiç yorum yok :

Yorum Gönder